به وب سایت شرکت صبا پولاد لیدوما خوش آمدید.                                                                                                                            لطفاً زبان مورد نظرتان را انتخاب نمایید:

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

حل اختلاف گمرکی

  در قانون ایران در امور تخصصی و اجرائی پرکاربرد کشور، قوانین و مقررات مخصوص تدوین گشته و بتدریج گسترش زیادی یا فته است. مثلاً امور مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی، شهرداری از آنجمله امور اجرائی هستند که مردم و افراد زیادی در جامعه با ان بصورت روزانه سروکار دارند. براین اساس به حکم قانون به دلیل تخصصی بودن و جلوگیری از شلوغی بی جهت  دادگاه ها، مراجع شعبه قضائی در این ادارات و سازمانها برای حل اختلافات پیش آمده  بین مردم و سازمان اجرائی مذکور پیش بینی و تعبیه شده است که براساس قوانین تخصصی وضع شده ، به اختلافات بصورت دو مرحله ای رسیدگی می گردد.

 کمیسیون حل اختلاف گمرکی نیز یکی از این مراجع شعبه قضائی می باشد که براساس قانون صادرات و واردات، قانون گمرکی و سایر قوانین مربوطه، اختلافات ناشی از امور ترخیص گمرکی کالا ها و خدمات که بین صاحبان کالا و گمرکات اجرائی بوجود می آید  را بررسی و حل و فصل می نماید.

 کارگزاری گمرکی صباپولاد با بهره گیری از مجرب ترید کارشناسان بازرگانی خارجی، کارگزاران گمرکی و وکلاء حقوقی،خدمات زیر را به شما مشتریان محترم ارائه می نماید:

 تهیه لوایح و مستندات  لازم برای ارائه به کمیسیون حل اختلاف

 شرکت در جلسه کمیسیون حال اختلاف و دفاع مستدل از حقوق و منافع شما

 طرح ادعا و عودت اضافه پرداخت های انجام شده  حقوق و عوارض گمرکی

 آزاد سازی سپرده ها و ضمانت نامه های تودیع شده نزد گمرکات

 رفع توقیف  از کالاهای ضبط شده شما ویا متروکه اعلام شده گمرک

عودت هرگونه پرداختی های گمرکی برای کالای معیوب درگمرک