به وب سایت شرکت صبا پولاد لیدوما خوش آمدید.                                                                                                                            لطفاً زبان مورد نظرتان را انتخاب نمایید:

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

عقد قرارداد های بین المللی

 برای انجام هر معامله و خرید و فروشی نیاز به یک توافق بین حداقل دو طرف معامله ضروری می باشد. این توافق بر سر شرایط معامله، در صورتیکه بصورت مکتوب و استاندارد های خاص تدوین شود، یک قرارداد نامیده می شود. در این توافق مکتوب، کلیه قول و قرارهای بین خریدار و فروشنده و شرایط معامله به زبان واضح حقوقی و براساس قوانین و مقررات حقوق تجاری جاری و معتبرباید درج شود. حال اگر خریدار و فروشنده در دو کشور مختلف قرارداشته باشند، قراردا تابع قوانین کدام کشور خواهد بود؟ در صورت بروز مشکل و اختلاف بین دو طرف قرارداد ،قانون کدام کشور بر قرارداد حاکم خواهد بود؟ این موارد تنظیم و عقد قرارداد های تجاری بین المللی را کاری تخصصی وپیچیده می نماید. عدم تدوین قرارداد های تجاری بین المللی خرید و فروش کالا و خدمات و امضاء و تبادل ان ها بین طرفین براساس قوانین و مقررات بین المللی، می تواند مخاطرات و ریسک بزرگی را برای شرکت های ایرانی به ارمغان اورد .

 اینجانب شخصاً بسیار ملاحظه کرده ام که بیشتر تجار و شرکت های ایرانی خریدار کالاهای خارجی جهت صرفه جویی و یا عدم آگاهی از پیامد های ان، کار تهیه قرارداد را بر عهده فروشنده خارجی محول نموده و قراداد را کورکورانه امضاء می نمایند.و یا حتی بعضی به اشتباه، اعتبار اسنادی گشوده شده برای فروشنده خارجی را یک نوع قرارداد برای خود می دانند که کاملاً اشتباه است.

 باید توجه داشت که در صورت بروز هر گونه مشکلی و یا اختلافی تنها سند مورد ارجاع در داوری و دادگاه ها، قرارداد فی ما بین دو طرف مورد استناد قرار خواهد گرفت لذا به نظر می رسد که وارد کنندگان عزیز حتماً باید توجه لازم را به اهمیت تدوین یک قرارداد تجاری بین المللی با طرف فروشنده خارجی که در آن منافع خریدار  لحاظ گردیده و منطبق بر قوانین معتبر بین المللی تنظیم و براساس اصول پذیرفته شده امضاءگردیده باشند

 کارگزاری گمرکی صبا پولاد که عضوی از گروه تجاری صبا پولاد می باشد با بهره گیری از کارشناسان ارشد حقوق تجارت بین المللی، وکلاء و کارشناسان برجسته تجارت خارجی همواره در خدمات شما مشتریان گرامی جهت ارائه خدمات تنظیم و تدوین انواع قرارداده ای تجاری بین المللی ، داوری و حل و اختلاف تجاری بین المللی می باشد.